Biblioteka cyfrowa

Bajecznie Ciepły Zakątek otwarty!

W poniedziałek 19 grudnia br. odbyło się uroczyste otwarcie ?Bajecznie Ciepłego Zakątka? w bibliotece przy ul. Kościuszki. Otwarcia dokonali prezes GPEC TCZEW - pani Lucyna Federowicz oraz Prezydent Miasta - Mirosław Pobłocki.

Kącik powstał dzięki zaangażowaniu pracowników Grupy GPEC w ramach wolontariatu. Będzie on służył do zabawy i edukacji najmłodszych w zakresie ekologii, a w szczególności oszczędzania i efektywnego wykorzystania energii.

?Bajecznie ciepły zakątek? posiada odpowiednio dobrane materiały edukacyjne (m.in. gry, książki) na podstawie których będą prowadzone zajęcia z czytelnikami, w ramach spotkań ?Klubu Kubusia Puchatka? oraz grupami zorganizowanymi przedszkolnymi i szkolnymi.

Otrzymaliśmy od Grupy GPEC nowoczesne wyposażenie biblioteki dziecięcej. To nie tylko materiały edukacyjne, ale także niskie regały dopasowane do wzrostu dzieci, sofkę, stolik dla najmłodszych czytelników. Mam nadzieję, że dzięki temu nasza unowocześniona biblioteka dziecięca będzie jeszcze chętniej odwiedzana, a czas w niej spędzony będzie niezapomnianą . W tym miejscu chciałbym podziękować pracownikom Grupy GPEC, którzy przyczynili się do powstania tego niezwykłego miejsca. Szczególnie jesteśmy wdzięczni pani Paulinie Kinal ? liderce projektu i Jerzemu Grysowi. Pani Paulina wpadła na ten niezwykły pomysł, oboje przywieźli wyposażenie, montowali ? mówi Krzysztof Korda, dyrektor biblioteki.

Od grudnia 2016 do czerwca 2017 odbędzie się cykl spotkań dzieci z wolontariuszami Grupy GPEC. Natomiast w czerwcu 2017 roku z okazji Dnia Dziecka odbędzie się wspólne czytanie bajek przy ławeczce Romana Landowskiego. Celem spotkań będzie uwrażliwienie społeczności lokalnej na ochronę środowiska w naszym mieście.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Kolejne numery wydań Kociewskiego Magazyny Regionalnego (66 - 67), które nie są już dostępne w sprzedaży, można teraz przeglądać on-line!

Maj 2017
25 Maj 2017