Czytelniczy Ekspres

W wypełnionej po brzegi sali oświatowej Miejskiej Biblioteki Publicznej, 1 grudnia, odbyła się promocja wydawnictw Kociewskiego Kantoru Edytorskiego, działającego w strukturach tczewskiej książnicy. Podczas promocji, dyrektor Krzysztof Korda przypomniał, że właśnie minęło trzydzieści lat od wydania pierwszego numeru ?Kociewskiego Magazynu Regionalnego? i podsumował działalność Kantoru za rok 2016, w którym zostały wydane cztery numery wspomnianego wyżej Magazynu , tomik wierszy Kazimierza Szymanowskiego ?Świat bez glancu?, e-book "Przewodnik po Tczewie oczami dziecka", książkę Ryszarda Filbrandta "Piórem w mur" oraz tomik wierszy "Między szeptem a ciszą" autorstwa Zofii Daniel. Następnie Marcin Kłodziński przedstawił zawartość najnowszego 95. numeru ?Kociewskiego Magazynu Regionalnego?. Kulminacyjnym punktem spotkania było wystąpienie poetki Zofii Daniel, która opowiedziała o swojej pasji pisania i wyrecytowała wybrane wiersze.

Promocję kociewskich publikacji uświetnili: tczewski muzyk, Zbigniew Flisikowski, który skomponował muzykę do kilku wierszy pani Zofii, a uczniowie Zespołu Szkół Katolickich w Tczewie, Daria Dang i Jakub Lewandowski, zinterpretowali poezję bohaterki wieczoru.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Kolejne numery wydań Kociewskiego Magazyny Regionalnego (66 - 67), które nie są już dostępne w sprzedaży, można teraz przeglądać on-line!

23 Lis 2017
15:00 -