Najnowsze artykuły

Przedostatnie spotkanie Biblioteki Plenerowej

Jak co wakacyjną środę, 17 sierpnia 2022 r. zebraliśmy się w samo południe na przedostatnim już spotkaniu Biblioteki Plenerowej na skwerze dr. Schefflera przy murach miejskich na Starym Mieście. Na dzieci biorące udział czekała niezmiennie dobra zabawa, prace plastyczne, trochę zabaw ruchowych oraz piosenki i oczywiście lektura, a nawet dwie! Stałym elementem są także wielkie szachy, które zawsze cieszą się dużą popularnością i zaciekawieniem ze strony najmłodszych.

Kliknij na ilustrację by przejść do galerii zdjęć.

Biblioteka Plenerowa – cotygodniowe spotkania dla najmłodszych

Posłuchaj tekstu w wersji dźwiękowej

Co tydzień Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza najmłodszych do Biblioteki Plenerowej „Zieleniak”. To nie tylko ciekawa lektura, ale i zabawa, prace plastyczne, zagadki i dużo śmiechu. Spotykamy się co tydzień w środy o godz. 12:00 na Skwerze dra Schefflera przy ul. Łaziennej (przy murach miejskich).
Więcej dowiecie się z materiału filmowego przygotowanego przez telewizję Tetka Tczew.

Drugie spotkanie biblioteki plenerowej już za nami

Posłuchaj tekstu w wersji dźwiękowej

20 lipca 2022 r. przy murach miejskich, na skwerze dr. Schefflera spotkaliśmy się z najmłodszymi czytelnikami aby wspólnie bawić się na naszej bibliotece plenerowej „Zieleniak”. Był tańce, krótka lektura, zabawy plastyczne i ruchowe, a do tego wielkie szachy, które cieszą się niesłabnącą popularnością.

Biblioteka plenerowa zaprasza

Biblioteka plenerowa zaprasza!

Posłuchaj tekstu w wersji dźwiękowej

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci do letniej zabawy przy bibliotece na ul. Kościuszki 2, na skwerze dra Schefflera przy ul. Łaziennej obok murów miejskich o godz. 12:00 w każdą środę od 13 lipca do 24 sierpnia 2022 r.

Udział bezpłatny!

Biblioteka plenerowa 13.07.2022 r.

Pierwsze spotkanie Biblioteki Plenerowej

Posłuchaj tekstu w wersji dźwiękowej

13 lipca 2022 r. miało miejsce drugie z cyklicznych spotkań z dziećmi w Bibliotece Plenerowej na Starym Mieście Pierwsze wyjątkowo gościło na Os. Bajkowym, natomiast kolejne będą odbywały się już tradycyjnie na skwerze dra Schefflera przy ul. Łaziennej (obok murów miejskich). Na uczestników zajęć jak zwykle czekały różne atrakcje i zabawy. Były zagadki, prace plastyczne, czytanka i nieco wiedzy o zdrowiu, a dla starszych – wielkoformatowe szachy , które cieszyły się ogromną popularnością także wśród maluchów.

Więcej zdjęć po kliknięciu na ilustrację

Bajkowa Biblioteka Plenerowa

Posłuchaj tekstu w wersji dźwiękowej

Za nami pierwsze spotkanie z cyklu biblioteki plenerowej ZIELENIAK za nami! Wyjątkowo odbyło się one na Os. Bajkowym, na skwerku przy dworku Piotrowo.

Na licznie zgromadzone dzieci czekała masa atrakcji – japoński teatrzyk Kamishibai, zabawa plastyczna w dekorowanie kartonowych domków, tańce czy zagadki.

Więcej zdjęć po kliknięciu na ilustrację

VI Kongres Kociewski już za nami!

Posłuchaj tekstu w wersji dźwiekowej

Zapraszamy do obejrzenia relacji oraz zdjęć z wystawy i koncertu Jak skała na morzu. O Polskości Pomorza, towarzyszących zakończeniu VI Kongresu Kociewskiego, które miały miejsce w Tczewie, 21 czerwca 2022 r.

Galeria zdjęć z imprezy dostępna jest tutaj