Zmiana numeru telefonu biblioteki na Suchostrzygach

Uwaga – Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Wł. Jagiełły 8 ma nowy numer telefonu – (58) 728-52-03. Stary numer został wyłączony.

Najnowsze artykuły

Rekordowa Wymienialnia za nami!

Grudniowa edycja Wymienialni okazała się być rekordową, w ciągu zaledwie trzech dni w grudniowej akcji czytelniczej wzięło udział 537 uczestników, którzy łącznie wymienili około 8000 książek!!!

Promocja książki Tomasza Hildebrandta

We wtorek, 11 grudnia 2018 roku, o godzinie 17:30,w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie odbędzie się promocja książki „Czerwony szkwał” Tomasza Hildebrandta – prawnika, wnikliwego obserwatora i komentatora życia społecznego, producenta projektów kulturalnych, wreszcie niestroniącego od tematów tabu pisarza, wykorzystującego w swej twórczości skrajne środki wyrazu.

Świąteczne spotkanie DKKDD

04.12.2018 r. odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci przy MBP w Tczewie. Tym razem rozmawialiśmy o Świętym Mikołaju.

Spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską

We wtorek 27 listopada Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie gościła Magdalenę Grzebałkowską. Reporterka, autorka bestsellerów ”Beksińscy. Portret podwójny” oraz ”1945. Wojna i pokój”, opowiadała o swojej najnowszej książce ”Komeda. Osobista historia jazzu”.

Co kryje się „za tęczowymi drzwiami”?

Podczas zorganizowanego, we wtorek 20 listopada 2018 roku, spotkania autorskiego pani Zofia zaprosiła zebranych do kryjącej się za tytułowymi „tęczowymi drzwiami” krainy, w której obok baśniowych postaci i zjawisk, występują bliskie młodemu czytelnikowi miejsca, wydarzenia, łączące ludzi relacje.

Biblioteka Przyjazna Dzieciom

Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie otrzymała niedawno certyfikat Biblioteki Przyjaznej Dzieciom, przyznany przez Fundację Metropolia Dzieci.

Nagroda dla Biblioteki

Z przyjemnością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie zajęła pierwsze miejsce w kategorii małych firm w Tczewie w Ogólnopolskiej Grze Rowerowej.