Najnowsze artykuły

Spotkanie z Konradem Repińskim

Spotkanie z Konradem Repińskim w Bibliotece

We wtorek 9 kwietnia 2024 r. w Bibliotece Głównej miało miejsce spotkanie z Konradem Repińskim – młodym tczewianinem, który od kilku lat występuje na deskach teatrów, jak i w telewizji i produkcjach kinowych. Podkłada głos w wielu filmach, brał udział w Voice of Kids, a obecnie najbardziej znany jest z roli Alberta w nowej ekranizacji Akademii Pana Kleksa.

Na spotkaniu, przy sali wypełnionej do ostatniego miejsca przez młode fanki i fanów, a także i osoby dorosłe, Konrad opowiadał o swojej drodze do kariery filmowej, występach w przedstawieniach scenicznych, o tym, jak wygląda nauka i praca przy takich produkcjach. Opowiadał także o kulisach kręcenia filmu, współpracy z popularnymi aktorami i reżyserem Maciejem Kawulskim, którzy służyli radą i pomocą w nauce trudnej sztuki aktorskiej. Zaprezentowane zostały także krótkie fragmenty starszych nagrań i zdjęcia, które dokumentowały początki kariery na scenie, np. występy w Teatrze Miniatura, Stowarzyszeniu Teatralnym Ingenium, rolę Nemeczka w Chłopcach z Placu Broni, w sztuce Mały Książę – w podróży do ludzkich serc, a także inne, np. z gry w klubie piłkarskim, z prywatnego archiwum rodzinnego.

Pełna galeria zdjęć na naszej stronie internetowej

Zaproszenie - Konrad Repiński

Spotkanie z Konradem Repińskim

Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie zaprasza na spotkanie z Konradem Repińskim, młodym tczewianinem, który występuje regularnie na scenach teatralnych, podkłada głos w produkcjach filmowych, wystąpił w programie Voice of Kids, a obecnie najbardziej znany jest z roli Alberta w nowej ekranizacji Akademii Pana Kleksa.

Spotkanie to będzie okazją do posłuchania nie tylko o pracy na planie tak dużej produkcji filmowej, ale także do poznania kulisów występowania na małych i dużych ekranach, o karierze artystycznej i godzeniu jej z nauką. Spotkanie będzie miało miejsce we wtorek 9 kwietnia 2024 r. o godz. 17:00 w Budynku Głównym Miejskiej Biblioteki Publicznej (na Starym Mieście), przy ul. Jarosława Dąbrowskiego 6.

Wstęp wolny!

Życzenia Wielkanocne

Radosnych Świąt Wielkiej Nocy,
pełnych wiary, nadziei i miłości
Dyrektor i Pracownicy
Miejskiej Biblioteki Publicznej
im. A. Skulteta w Tczewie

Kondolencje

Kondolencje dla rodziny i bliskich ŚP. Andrzeja Beli

Dyrektor wraz z Pracownikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie składa kondolencje rodzinie i bliskim ŚP. Andrzeja Beli.

Pan Andrzej Bela był inżynierem stojącym na czele zespołu architektów, którzy opracowali koncepcję przebudowy budynku Biblioteki przy ul. Kościuszki 2 oraz rewitalizacji zabytkowego budynku Biblioteki Głównej przy ul. J. Dąbrowskiego 6 i kierowali pracami przy tym skomplikowanym przedsięwzięciu. Dzięki Jego pracy tczewianie mogą cieszyć się z nowocześnie zaprojektowanych wnętrz funkcjonalnych budynków, które jeszcze długie lata będą służyć mieszkańcom.

Dyrektor Krzysztof Korda - 100-lecie Klubu Sportowego Wisła Tczew

100-lecie Klubu Sportowego Wisła Tczew

W piątek 22 marca 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie miała miejsce uroczysta konferencja poświęcona 100-leciu Klubu Sportowego Wisła Tczew. Licznie zgromadzeni goście – byli i obecni członkowie Klubu, działacze, władze miasta, a także sympatycy klubu i miłośnicy sportu – wysłuchali kilku wykładów na temat długiej i bogatej historii KS Wisła.

Dyrektor Biblioteki, dr Krzysztof Korda, mówił o pierwszych latach istnienia Klubu, następnie Wiesław Wika przedstawił historię boksu oraz rozwój tej dyscypliny sportu w Tczewie, przedstawiając drużyny oraz sylwetki najsłynniejszych pięściarzy. Roman Ormianin przedstawił działalność Klubu i historię sukcesów na ringach w kraju i Europie, Kajetan Wojciechowski opowiedział o sylwetkach i sukcesach wybranych bokserów, mających związek z „Wisłą”, natomiast Henryk Drewa przybliżył sylwetki trenerów i zasłużonych działaczy Klubu.

Po prelekcjach i gratulacjach odbyła się nieformalna część, gdzie zgromadzeni goście mogli porozmawiać ze sobą przy kawie i torcie przygotowanym specjalnie na tę okazję.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Pogaduszki w bibliotece

Zapraszamy do obejrzenia rozmów nagranych przez Telewizję Tetka Tczew w tczewskiej książnicy!

Dowiecie się więcej na temat propozycji bibliotecznej przygotowanej dla naszych Czytelników – nadchodzącej Wymienialni Książek, spotkań autorskich oraz tego, co oferuje Czytelnia Popularnonaukowa – darmowych kodów na ebooki, czytaków i nie tylko!

Zapraszamy do obejrzenia i do odwiedzenia Biblioteki – okazji nie zabraknie!

Konkurs historyczny 2024

Konkurs historyczny „Tczew w czasie i przestrzeni” już za nami!

• Z którego roku pochodzi pierwsza źródłowa wzmianka o Tczewie?
  • Kto był kapelmistrzem Harcerskiej Orkiestry Dętej w latach 1958-2002?
  • Czyje imię nosi sala posiedzeń Rady Miejskiej w Tczewie?
  • Który z polskich królów odwiedził Tczew w 1623 roku?
  • Jaką nazwę nosi chór młodzieżowy działający przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie?

Z tymi oraz z wieloma innymi pytaniami, nierzadko wymagającymi dogłębnej znajomości materiału, musieli zmierzyć się uczestnicy finałowego etapu VIII edycji konkursu historycznego „Tczew w czasie i przestrzeni”, zorganizowanego w poniedziałek, 26 lutego 2024 roku, w zrewitalizowanym budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej, przy ul. Jarosława Dąbrowskiego 6.

Konkurs odbywał się w przyjaznej młodzieży formie. Reprezentanci szkół podstawowych sprawdzali swoją wiedzę na temat burzliwych dziejów Grodu Sambora, rozwiązując interaktywny quiz historyczny. Zero kartek i długopisów! Projektor, tablety, praca zespołowa i co najważniejsze… emocje sięgające zenitu! Tak w kilku słowach można podsumować przebieg konkursu.

W bibliotecznym turnieju wzięło łącznie 21 uczniów z 7 szkół podstawowych.

Kliknij na zdjęcie aby czytać dalej i poznać wyniki oraz zobaczyć galerię zdjęć