Biblioteka na Suchostrzygach

Drodzy czytelnicy,
informujemy że Biblioteka na Suchostrzygach
przy ul. Wł. Jagiełły 8 będzie nieczynna z powodu prac remontowych do końca maja.
Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy od 3 czerwca.

Archiwum: 1 marca 2019

Z jakiego kraju pochodzili przodkowie Jana Reinholda Forstera? Kto był ojcem Sambora II? Który król odwiedził Tczew w 1623 roku? Jaka była nazwa brytyjskiego okrętu flagowego, którym podróżowali tczewscy uczestnicy wyprawy naukowej Jamesa Cooka?

Z tymi oraz z wieloma innymi, niekiedy podchwytliwymi, innym z kolei razem nieco trudniejszymi, wymagającymi dogłębnej znajomości materiału pytaniami, musieli zmierzyć się uczestnicy kolejnej edycji konkursu historycznego „Tczew w czasie i przestrzeni”, zorganizowanego w środę, 27 lutego 2019 roku, w budynku głównym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie, przy ul. Jarosława Dąbrowskiego 6.