Zmiana numeru telefonu biblioteki na Suchostrzygach

Uwaga – Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Wł. Jagiełły 8 ma nowy numer telefonu – (58) 728-52-03. Stary numer został wyłączony.

Wyniki eliminacji finałowych w kategorii recytacje

XI Festiwal Twórczości Kociewskiej
im. Romana Landowskiego
eliminacje finałowe w Tczewie

LISTA OSÓB NAGRODZONYCH I WYRÓŻNIONYCH
W KATEGORII RECYTACJE

Uczestników Konkursu w grupie przedszkola i szkoły podstawowe oceniali jurorzy:

  1. dr hab. Maria Pająkowska-Kensik – przewodnicząca
  2. Mirosława Mὂller
  3. Eleonora Lewandowska

Przedszkola i klasy 0

kategoria: proza i poezja
  • I miejsce: Liliana Uhlenberg (Ognisko Pracy Pozaszkolnej wStarogardzie Gdańskim)
  • II miejsce: Gabriela Lamek (Zespół Kształcenia i Wychowania w Rudnie)
  • III miejsce: Zuzanna Armatowska (Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim)
  • III miejsce: Julia Rybarska (Zespół Kształcenia i Wychowania w Rudnie)
  • Wyróżnienia: 
    • Lena Mętlewicz (Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Tczewie)
    • Maja Dziedzic (Przedszkolenr 8 w Tczewie)

Szkoły podstawowe kl. I-III

  • I miejsce: Elżbieta Kaleta (Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubichowie)
  • II miejsce: Agata Wysocka (Zespół Kształcenia i Wychowania w Rudnie)
  • III miejsce: Martyna Gorlikowska ( Szkoła Podstawowa nr 12 w Tczewie)
  • Wyróżnienia:
    • Agata Kolaska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Pelplinie)
    • Amelia Parszyk (Katolicka Szkoła Podstawowa w Świeciu)

Szkoły podstawowe kl. IV-VI

  • I miejsce: Bartosz Cejer (Szkoła Podstawowa nr 12 w Tczewie)
  • II miejsce: Katarzyna Glaner (Starogardzkie Centrum Kultury)
  • III miejsce: Wiktoria Szyżkowska (Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Tczewie)
  • III miejsce: Karol Świtała (Zespół Kształcenia i Wychowania w Rajkowach)
  • Wyróżnienia:
  • Patrycja Wiąz (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Starogardzie Gdańskim)
  • Julia Kwiecień (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ziemi Świeckiej w Świeciu)
  • Nagroda specjalna: Małgorzata Dittman (Katolicka Szkoła Podstawowa w Świeciu)

Uczestników Konkursu w grupie szkoły podstawowe kl. VII i VIII, kl. III gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne oceniali jurorzy:

  • Florian Staniewski– przewodniczący
  • Hanna Szubarczyk
  • Bogdan Wiśniewski

Szkoły podstawowe kl. VII i VIII oraz kl. III gimnazjum:

kategoria: poezja i proza
  • I miejsce: Jan Wiśniewski (Szkoła Podstawowa nr 10 Oddziałami Integracyjnymi w Tczewie)
  • II miejsce: Lena Gomuła (Starogardzkie Centrum Kultury)
  • III miejsce: Kacper Ratkowski (Katolicka Szkoła Podstawowa w Świeciu)
  • Wyróżnienia:
  • Karolina Nowińska (Szkoła Podstawowa w Lnianie)
  • Emilia Skoczek (Starogardzkie Centrum Kultury)

Szkoły ponadgimnazjalne:

kategoria: proza i poezja
  • I miejsce: Eunika Sieranta (Zespół Szkół Ekonomicznych w Tczewie)
  • II miejsce: Weronika Bąber (Internat Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie)
  • III miejsce: Wiktor Osnowski (Collegium Marianum Liceum Katolickie w Pelplinie)
  • Wyróżnienia:
  • Zuzanna Bonk (III Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Tczewie)
  • Karolina Witulska (I Liceum Ogólnokształcące im. Floriana Ceynowy w Świeciu)