Biblioteka na Suchostrzygach

Drodzy czytelnicy,
w dniach 15 – 20 maja (od środy do poniedziałku włącznie) Biblioteka na Suchostrzygach
przy ul. Wł. Jagiełły 8 będzie nieczynna na czas prac remontowych.
Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy już od wtorku 21 maja.

Nagroda dla Biblioteki

Z przyjemnością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie zajęła pierwsze miejsce w kategorii małych firm w Tczewie w Ogólnopolskiej Grze Rowerowej.

Oznacza to, że dla części pracowników rower był codziennym środkiem transportu i dojazdu do pracy (we wrześniu i październiku). Cieszymy się, że możemy dorzucić cegiełkę do budowania wizerunku naszego miasta jako przyjaznego rowerzystom, zmniejszając jednocześnie korki na drogach i zanieczyszczenia generowane przez  ruch samochodowym w Tczewie.

Nie jest to jedyne wyróżnienie za aktywność rowerową, gdyż w konkursie Rowerem do pracy biblioteka zajęła również pierwsze miejsce w kategorii ilość najwięcej przejazdów w przeliczeniu na liczbę uczestników konkursu.

Wszystkim czytelnikom i osobom korzystającym z Biblioteki przypominamy, iż wszystkie nasze filie wyposażone są w stojaki rowerowe, gdzie można bezpiecznie przypiąć rower na czas odwiedzin w naszych placówkach.