Spotkanie z Katarzyną Wasilkowską

8 czerwca 2018 r. Filię nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie odwiedziła pani Katarzyna Wasilkowska – autorka książek dla dzieci i tłumaczka. Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci działającego przy Bibliotece, a wzięli w nim udział jego członkowie i pierwszoklasiści z tczewskich szkół.

Na początku Pani Kasia opowiedziała o swoich książkach. Następnie, wspólnie z dziećmi, stworzyła historię dwóch nie bardzo lubiących się dziewczynek – Kamili i Alicji. W opowieści tej znalazło się wszystko, co powinna mieć prawdziwa powieść przygodowa – były chwile grozy, niespodziewane zwroty akcji, szczypta humoru i tajemnicy. Na szczęście wszystko zakończyło się dobrze.

Na zakończenie były pamiątkowe zdjęcia, rozdawanie autografów, chętni mogli kupić książki. Spotkanie było bardzo udane. Pani Katarzyna Wasilkowska na pewno zyskała nowych czytelników swoich książek, a dzieci – możliwość bezpośredniego kontaktu z pisarką.