Zmiana numeru telefonu biblioteki na Suchostrzygach

Uwaga – Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Wł. Jagiełły 8 ma nowy numer telefonu – (58) 728-52-03. Stary numer został wyłączony.

Spotkanie z Katarzyną Wasilkowską

8 czerwca 2018 r. Filię nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie odwiedziła pani Katarzyna Wasilkowska – autorka książek dla dzieci i tłumaczka. Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci działającego przy Bibliotece, a wzięli w nim udział jego członkowie i pierwszoklasiści z tczewskich szkół.

Na początku Pani Kasia opowiedziała o swoich książkach. Następnie, wspólnie z dziećmi, stworzyła historię dwóch nie bardzo lubiących się dziewczynek – Kamili i Alicji. W opowieści tej znalazło się wszystko, co powinna mieć prawdziwa powieść przygodowa – były chwile grozy, niespodziewane zwroty akcji, szczypta humoru i tajemnicy. Na szczęście wszystko zakończyło się dobrze.

Na zakończenie były pamiątkowe zdjęcia, rozdawanie autografów, chętni mogli kupić książki. Spotkanie było bardzo udane. Pani Katarzyna Wasilkowska na pewno zyskała nowych czytelników swoich książek, a dzieci – możliwość bezpośredniego kontaktu z pisarką.