Zmiana numeru telefonu biblioteki na Suchostrzygach

Uwaga – Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Wł. Jagiełły 8 ma nowy numer telefonu – (58) 728-52-03. Stary numer został wyłączony.

Rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza

Za nami ostatnie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Sienkiewiczowskiego organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną i Tczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku, w ramach projektu popularyzującego twórczość i wiedzę o życiu autora Trylogii.

Tematem czwartkowej prelekcji były obyczaje w utworach Henryka Sienkiewicza, które jak wiemy są niezastąpionym i cennym źródłem wiedzy o kulturze minionych epok historycznych, sposobie myślenia i postępowania dawnej społeczności. Na uwagę zasługiwały szczególnie te o dawnej tradycji rycerskiej, kształtującej świadomość narodową, które najbardziej zaciekawiły słuchaczy.