Spotkanie z pisarką Magdaleną Witkiewicz

Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie w czwartek 10 listopada gościła autorkę poczytnych kobiecych książek, Magdalenę Witkiewicz. Przybyli licznie czytelnicy mogli usłyszeć m.in. historię powstania powieści „Milaczek„, którą pisarka debiutowała w 2008 roku. Od tego czasu Magdalena Witkiewicz wydała szesnaście książek, które bawią, wzruszają, dają nadzieję i zawsze mają szczęśliwe zakończenia. Jak przyznała pisarka jej książki tak się kończą, gdyż sama czyta tylko takie, z happy endem. Zapytana o inspirację Magdalena Witkiewicz podała przykład powieści „Po prostu bądź„, którą napisała pod wpływem jednej z piosenek Stinga. Z kolei po lekturze „Pierwszej na liście” przekonała się o wielkiej sile i dobroci swoich czytelniczek, które rejestrowały się w Banku Dawców Szpiku. Nie zabrakło też pytania o powieść „Szkoła żon„, erotyk, który jak potwierdziła autorka, ma zostać sfilmowana. Uczestnicy spotkania mogli się także dowiedzieć, że książki gdańskiej pisarki są popularne nie tylko w Polsce, ale również w Wietnamie.

Magdalena Witkiewicz ma w swoim literackim dorobku także dwie powieści dla dzieci. Pisarka była mile zaskoczona, że na spotkanie w bibliotece, wraz z rodzicami, przyszła czytelniczka książek o przygodach Lilki.

Spotkanie z Magdaleną Witkiewicz przebiegło w miłej atmosferze. Autorka zjednała sobie sympatię czytelników naturalnością i otwartością. Bardzo ciekawie i z dużym poczuciem humoru opowiadała o swoich książkach, o tym jak pracuje i gdzie najbardziej lubi odpoczywać. Po zakończonym spotkaniu był czas na autografy i pamiątkowe zdjęcia.

Spotkanie zostało zorganizowana w ramach programu Instytutu Książki o Dyskusyjnych Klubach Książki.