Biblioteka w sezonie letnim

Drodzy czytelnicy,
informujemy że w miesiącach czerwcu, lipcu i sierpniu biblioteka czynna jest od poniedziałku do piątku w niezmienionych godzinach. Zapraszamy do odwiedzin!

Spotkanie o Krajnie z prof. Jowitą Kęcińską

Wszystkich, którzy chcieliby poznać piękno dziedzictwa Krajny – małoznanej historycznej części Pomorza, znajdującej się w województwie wielkopolskim, zapraszamy na spotkanie z Panią Profesor Jowitą Kęcińską, które odbędzie się w poniedziałek 13 czerwca o godz. 17:30 w gmachu Biblioteki Głównej (przy ul. Jarosława Dąbrowskiego 6).

Gość tczewskiej książnicy, wieloletnia wykładowczyni Akademii Pomorskiej w Słupsku, to wielka znawczyni niezwykłej kultury Krajny i autorka wielu publikacji na ten temat. Dzięki Pani Profesor wszyscy, którzy w poniedziałkowe popołudnie odwiedzą Bibliotekę, będą mogli wybrać się w fascynującą podróż po bogatej tradycji krainy tak nam nieodległej. Wstęp wolny.

Organizatorami spotkania są: Oddział Kociewski Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Tczewie i Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie. Impreza została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.