Zmiana numeru telefonu biblioteki na Suchostrzygach

Uwaga – Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Wł. Jagiełły 8 ma nowy numer telefonu – (58) 728-52-03. Stary numer został wyłączony.

Zajęcia Witaj Wiosno

W Filii nr 2 na Czyżykowie dzieci powitały wiosnę. Na zajęciach maluchy opowiadały, po czym poznały, że nadeszła wiosna, następnie rozpoznawały wiosenne kwiaty oraz zwierzęta budzące się z zimowego snu. Przyszedł również czas na zapoznanie się z przysłowiami „W marcu, jak w garncu„, „Pierwsza jaskółka wiosny nie czyni„, „Ranny ptaszek„, „Dumny jak paw„, „Iść gęsiego” czy „Trafiło się jak ślepej kurze ziarno„. Dzieci opowiadały o Marzannie, którą robiły. W tym roku królowały Marzanny ekologiczne – zrobione z cukierków i chrupek. Nie wrzucano ich do wody czy palono, lecz zjadano i w ten sposób żegnano się z zimą a witano wiosnę.

Nauka wiersza „Przyjście wiosny” Jana Brzechwy bardzo się dzieciom spodobała. Jedna z grup nawet zrobiła przedstawienie. Następnie dzieci grały w wiosenną pamięć odkrywając pary wiosennych rekwizytów. W dalszej kolejności przyszedł czas na kolorowanki oraz wiosenny taniec, któremu towarzyszyło mnóstwo śmiechu. Krokodylek, o którego dzieci się dopytywały od początku zajęć, oczywiście do nich przyszedł i wskazał najgrzeczniejsze z nich.

Wszystkich nauczycieli klas 0-II zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach. Informacje pod nr tel. 58 531-09-21.

{phocagallery view=category|categoryid=307|limitstart=0|limitcount=0|detail=8}