Ferie w Filii nr 9

W czasie ferii zimowych Filia nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie zorganizowała następujące zajęcia:

?REJSY Z PIRATAMI PO BIBLIOTECZNYM OCEANIE?

Na początku uczestnicy otrzymali wizytówki z pirackim okrętem w dwóch kolorach ? białym i czerwonym ? dzięki temu nastąpił podział na dwie załogi. Następnie rozmawiano o piratach i ich życiu. Dzieci dowiedziały się także kto to jest bukanier i jak można nim zostać. Po krótkiej pogadance pirackie załogi uczestniczyły w pierwszej konkurencji ? łowieniu śledzi. Dla uspokojenia pokonkursowych emocji nastąpiła chwila wyciszenia ? uczestnicy wysłuchali jednej z pirackich opowieści pochodzącej z książki Bogusława Michalca pt. ?Piraci?.

DZIADKÓW KOCHAMY ? PREZENT DLA NICH MAMY

Dziadek i Babcia to bardzo ważne postacie w życiu każdego dziecka. Dlatego jedne z popołudniowych zajęć w czasie ferii zostały w całości przeznaczone na przygotowanie upominków dla dziadków. Kochające wnuki wycinały i ozdabiały ?Dyplomy Honorowe? dla Babci i Dziadka, a z gotowych, papierowych szablonów i słomek do napojów robiły przepiękne kolorowe kwiatki ? niektórzy nawet całe bukiety.

?DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH ? DRUGA ODSŁONA?

Popularnością cieszyły się takie gry, jak: szachy, ?Skaczące małpki, ?Skaczące czapeczki?, ?Chińczyk? czy ?Moda?. Jednak najwięcej radości sprawiła uczestnikom ?interaktywna gra?, podczas której dywan czytelni zmienił się w planszę do gry, zaś grający byli ?żywymi pionkami?. Tym razem odbywała się ona pod hasłem ?Atak rekina? – i stała się ?przebojem? każdych zajęć czasie ferii w naszej placówce.

?ECO-DECO CZYLI RADOSNY RECYKLING?

Tego dnia w bibliotece głównym materiałem do zabaw plastycznych były ? rolki po papierze toaletowym, z których dzieci robiły ekologiczne bałwanki. Najpierw owijały rolkę białym papierem, następnie naklejały oczy, rysowały nos i guziki, a na końcu ?nakładały? kapelusz i szalik. Tym sposobem w bibliotece zaroiło się od ślicznych bałwanków, które na szczęście się nie roztopią.

{phocagallery view=category|categoryid=291|limitstart=0|limitcount=0|detail=8}