Wystawa „Dziecko w fotografii”

Dziecko w fotografii

Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie zaprasza do zwiedzania wystawy ?Dziecko w fotografii?.

Na ekspozycji przedstawiono zdjęcia dzieci w różnym wieku i w różnych miejscach. Są to zarówno zdjęcia zrobione w atelier fotografów, gdzie odświętnie ubrane dzieci przybierają dostojną pozę, jak i te wykonane przez fotografów amatorów, którzy starali się uchwycić dzieci w naturalnych okolicznościach, np. podczas zabawy, spaceru. Chronologicznie wystawa obejmuje cały XX wiek, ale najwięcej fotografii datowanych jest na okres dwudziestolecia międzywojennego. Dzięki temu zwiedzający mogą prześledzić rozwój fotografii na przestrzeni lat. Zdjęcia pochodzą z zasobów Biblioteki oraz ze zbiorów prywatnych mieszkańców Tczewa, którym organizatorzy serdecznie dziękują za udostępnienie rodzinnych pamiątek.

Wystawa jest czynna do 5 marca br. od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-17:00, a w środy: 10:00-15:00.

Galeria zdjęć z otwarcia wystawy: {phocagallery view=category|categoryid=173|limitstart=0|limitcount=0|detail=8}