Chata Literacka podczas Dni Ziemi Tczewskiej

Tradycyjnie Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie podczas obchodów Dni Ziemi Tczewskiej zaprosiła wszystkich mieszkańców do Chaty Literackiej. Na odwiedzających, zarówno dla dzieci i dorosłych, czekało wiele atrakcji i niespodzianek związanych tematycznie z rzeką Wisłą.

Dzieci zainteresowane były malowaniem twarzy, wykonywaniem kolorowych rybek, bander statków, potwora morskiego, łowieniem rybek oraz rozwiązywaniem krzyżówek, rebusów i labiryntów. Wszyscy chętni mogli także zrobić sobie zdjęcie jako Pirat Wiślak. Dorośli mieszkańcy ziemi tczewskiej sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności w konkursach: Czy znasz pisarzy Pomorza Gdańskiego?, Tczew ? miasto nad Wisłą, Tworzymy mapę Z biegiem Wisły oraz Złów mnie! – konkurencja sprawnościowa.

W Chacie Literackiej można było zakupić wydawnictwa Kociewskiego Kantoru Edytorskiego oraz obejrzeć wystawę archiwalnych pocztówek i zdjęć prezentujących związki naszego miasta z Wisłą.

Na scenie głównej uroczyście wręczono nagrody laureatom konkursów: Najpiękniejszy wianek świętojański, Doktor Dolittle i jego zwierzęta Hugha Loftinga, Świat dziecięcych lat. Poniżej prezentujemy zdjęcia z Chaty Literackiej, a wszystkich zainteresowanych zapraszamy w przyszłym roku!

{phocagallery view=category|categoryid=40|limitstart=0|limitcount=0|detail=8|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|displaybuttons=0|displaydescription=0|displayimgrating=0}