Biblioteka w sezonie letnim

Drodzy czytelnicy,
informujemy że w miesiącach czerwcu, lipcu i sierpniu biblioteka czynna jest od poniedziałku do piątku w niezmienionych godzinach. Zapraszamy do odwiedzin!

Chata Literacka na Dniach Ziemi Tczewskiej

21 czerwca 2008 r. odbyły się Dni Ziemi Tczewskiej, na których Miejska Biblioteka Publiczna zapraszała wszystkich zainteresowanych do Chaty Literackiej. W ciągu całego dnia Chatę odwiedziło mnóstwo gości – tych młodszych i tych starszych. Było wiele atrakcji – konkursy zarówno dla dzieci (krzyżówki, puzzle, labirynt czy kolorowanie obrazków), jak i dla dorosłych (znajomość topografii miasta na podstawie zdjęć oraz znajomość gwary kociewskiej). Nikt nie wychodził z pustymi rękoma. Jedną z atrakcji była również możliwość zrobienia sobie zdjęcia z żółwikiem Franklinem – ulubionym bohaterem książek dla młodszych czytelników lub też możliwość wcielenia się w postać księcia Sambora II.

W międzyczasie ogłoszono wyniki konkursów organizowanych przez Miejska Bibliotekę Publiczną – konkursu plastycznego „Przygody zielonego żółwika Franklina” oraz konkursu na „Najpiękniejszy Wianek Świętojański”. Nagrody i wyróżnienia zwycięzcom i uczestnikom konkursów wręczał Prezydent Miasta Tczewa – Zenon Odya, a prace plastyczne z konkursu „Przygody zielonego żółwika Franklina” można podziwiać na wystawie w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. J. Dąbrowskiego 6, od poniedziałku do piątku w godz. 11:00 – 17:00, a w środy od 10:00 do 14:00. Po ogłoszeniu wyników konkursu na Najpiękniejszy Wianek Świętojański nastąpiło puszczenie ich z biegiem Wisły.

Więcej zdjęć z Chaty Literackiej znajduje się w naszej galerii.