Wizyta SOSW W Bibliotece Głównej

8 maja 2008 r. uczniowie kl.I-III Gimnazjum nr 4 Zespołu Edukacyjno-Terapeutycznego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tczewie wraz z opiekunem p. Ewą Petka odwiedzili Bibliotekę Główną.
W Sekcji Historii Miasta poznali symbole Tczewa, obejrzeli interesujące archiwalia sprzed II wojny światowej oraz w związku z przypadającym za dwa lata 750-leciem Tczewa dowiedzieli się, jak na przestrzeni wieków były obchodzone jubileusze miasta. Następnie w Czytelni Internetowej i Multimedialnej obejrzeli elektroniczną wersję pocztówek przedstawiających gród Sambora z przełomu XIX i XX wieku.
Po zajęciach historycznych uczniowie mogli posłuchać piosenek swoich ulubionych wykonawców w Czytelni Muzycznej. Ostatnim punktem wizyty było zwiedzenie wystawy malarstwa Zofii Gąsiorowskiej, Marii Jaworańskiej i Ireny Ociepka.

Tutaj można obejrzeć zdjecia z zajęć.