Plan ferii zimowych w 2008 r.

Konkurs plastyczny w Filii nr 9 przy ul. Wyzwolenia 1

BIBLIOTEKA DLA DZIECI – FILIA NR 9, ul. WYZWOLENIA 1 OGŁASZA KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI DO LAT 12

„Jego Wysokość Kot”

Więcej informacji na temat konkursu znajdziesz tutaj.

Ferie Zimowe w Filii nr 3

Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 3 – ul. Wł. Jagiełły 8 zaprasza dzieci na FERIE ZIMOWE W BIBLIOTECE

W programie:

• 15 styczeń (godz.14.00) Dzień pod hasłem „Rusz głową” czyli konkursy, łamigłówki zapałczane, kalambury literackie, zgadywanki i zabawy ruchowe.
  • 18 styczeń (godz. 12.00) Zajęcia plastyczne dla dzieci pt. „Lalki z butelki”. Każdy uczestnik zabawy będzie mógł wykazać się fantazją i wykonać własnoręcznie własną i niepowtarzalną lalkę. Materiały do wykorzystania: plastikowe butelki, skrawki materiałów, wstążki i kolorowe włóczki, guziki, modelina i in.
  • 22 styczeń(godz. 14.00) „Budujemy miasteczko” czyli zajęcia dla małych architektów, podczas których wszystkie dzieci będą budowały miasteczko z tekturowych pudeł i pudełek.
  • 23 styczeń (godz. 12.00) Wielkie spotkanie wszelkich „ZBIERACZY” maskotek, długopisów, znaczków, figurek z Kinder-niespodzianek i in. Okazja do spotkania z innymi małymi kolekcjonerami.

Kliknij tutaj aby zobaczyć ogłoszenie.

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY

Pogodne i Kolorowe Ferie Zimowe 2008 w Filii nr 2

Filia nr 2 przy ul. Konarskiego 15 zaprasza wszystkie dzieci do udziału w w przygotowanych specjalnie na tą okazję spotkaniach, zarówno grupy zorganizowane jak i wszystkich chętnych do zabawy.
Grupy niezorganizowane – dostępne dla wszystkich:

Dzieci z osiedla zapraszamy codziennie od 14.01.2008 r. do 25.01.2008 r. w godzinach 13.00 – 14.30 na KOLOROWE FERIE ZIMOWE.
    W czasie spotkań:

• ZABAWY Z KREDKĄ – czyli rysowanie i kolorowanie kolorowanek,
  • WYCINANKA, WYDZIERANKA – czyli wyklejanie obrazków,
  • KOLOROWE ŁAMIGŁÓWKI
  • wiele innych zabaw plastycznych
  • oraz CZYTOLANDIA – wspólne czytanie książeczek.

Kliknij tutaj aby zobaczyć plakat.

Grupy zorganizowane

• 10.01.2008 r. – godz. 10.00 – Kolory wokół nas – zajęcia dla dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Chatka Puchatka”.
    W czasie spotkania:
    – gry i zabawy związane z kolorem,
    – zapoznanie dzieci z książeczkami na temat koloru,
    – zabawy manualne.
  • 23.01.2008 r. – godz. 9.30 – 10.30 – Spotkanie z Guliwerem” – zajęcia dla I grupy zimowisk ze Szkoły Podstawowej nr 10;
  • 23.01.2008 r. – godz. 10.40 – 11.40 – „Spotkanie z Guliwerem” – zajęcia dla II grupy zimowisk ze Szkoły Podstawowej nr 10;
  • 23.01.2008 r. – godz. 11.50 – 12.50 – „Spotkanie z Guliwerem” – zajęcia dla III grupy zimowisk ze Szkoły Podstawowej nr 10;
  • „Spotkanie z Guliwerem” – zajęcia z dziećmi z młodszej grupy ze  Świetlicy Środowiskowej OAZA, ul. Rokicka 1.

W czasie spotkań:
    – zapoznanie dzieci z książeczką „Guliwer w krainie Liliputów” na motywach powieści Jonathana Swifta „Podróze Guliwera”;
    – gry i zabawy nawiązujące do tekstu książki.

• „Tczew dawniej” – zajęcia plastyczne dla dzieci ze starszej grupy ze Świetlicy Środowiskowej OAZA,
  • Szczegółowych informacji udziela bibliotekarz dyżurny pod nr tel. (058) 531 09 21

Ferie zimowe w Filii dziecięcej nr 5 przy ul. Kościuszki 1

W czasie ferii zimowych trwających od 14.01 do 25.01.2008 r. Filia nr 5 ogłasza dwa konkursy dla czytelników:.

KONKURS RYSUNKOWY na temat „Ilustrujemy książki o Muminkach” – dla dzieci do 10 lat; prace należy składać do 21 stycznia,

KONKURS CZYTELNICZY – „ZABAWY SŁOWEM – czyli konkurs czytelniczy inaczej” – dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs odbędzie sie 17 stycznia o godz. 14.00

Dla wszystkich chętnych do zabawy – w okresie ferii codziennie o godz. 12.00 odbywać się będzie „Czytanie przygód Muminków”, połączone z rysowaniem, rozwiązywaniem krzyżówek, rebusów i zagadek.
Dla zorganizowanych grup zimowisk odbędą się w bibliotece warsztaty literacko-plastyczne pod hasłem „Spotkania z książką”. (Prosimy opiekunów grup o ustalanie terminów z bibliotekarzem dyżurnym pod numerem telefonu 058 531 36 37 w. 24)

***SERDECZNIE ZAPRASZAMY***

Ferie zimowe w Filii nr 4

Jeśli w ferie zimowe nie wiesz jak spędzić wolny czas, to wstąp do Filii Biblioteki Miejskiej na Os. Staszica – ul. Pionierów 7 (obok Szkoły Podstawowej nr 7), aby wziąć udział w następujących konkursach:

1) „Moja ulubiona kolęda” – konkurs na najładniej zaśpiewane kolędy. Mogą wziąć w nim udział dzieci lubiące śpiewać lub grać na instrumencie. Spotkanie odbędzie się 17.01.08 o godz. 15:00.

2) „Czy znasz baśnie Ch. Perrault’a?” Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 8 do 11 lat. Spotkanie odbędzie sie 21.01.08 o godz. 15:00.

3) „Lepimy bałwana” – konkurs plastyczny dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Należy do dnia 23.01. wykonać dowolną techniką malarską ilustracje o zimie i dostarczyć je do biblioteki.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 25.01.08 o godz. 15:00.

Kliknij tutaj aby zobaczyć plakat.

W czasie ferii dzieci się bawią – Filia nr 7 (Górki)

W programie

• 16 styczeń (środa) godz. 12.00 – Dzień pod hasłem „Wesołe gry i zabawy” … zagadki, gry, kalambury.
  • 23 styczeń (środa) godz. 12.00 – konkurs plastyczny pt. „Babcia i Dziadek na wspólnym portrecie”.