Zmiana numerów telefonów

UWAGA: zmieniają się numery telefonów wszystkich filii bibliotecznych. Więcej informacji.

Jasełka w Filii nr 2

Każdego roku w okresie przedświątecznym Filia nr 2 organizuje „Jasełka”. Nie inaczej było w tym roku. 13 grudnia 2007 roku widzowie mogli zobaczyć dwa przedstawienia – jedno przygotowane przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Tczewie, drugi zaś przez Samborowe Dzieci” ze Szkoły Podstawowej nr 10.

Drzwi do biblioteki otwierają się i goście zasiadają na widowni. Chętnych do oglądania przedstawień nie brakowało. Przybyli stali czytelnicy, a także młodzież ze Specjalnej Szkoły Przysposabiającej do Pracy przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tczewie z panią Wiesławą Lamek oraz uczniowie z Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie z panią Barbarą Tomaszewską.

Pensjonariusze Środowiskowego Domu Samopomocy przygotowali przedstawienie, które wzruszało, a jednocześnie zmuszało do zastanowienia się nad okresem Świąt Bożego Narodzenia i potrzebą bycia z bliskimi. Przepiękny występ nagrodzono burzą oklasków.

„Samborowe Dzieci” przebrane w bardzo kolorowe stroje wykonały niezwykle barwne przedstawienie przeplatane kociewskimi kolędami zaśpiewanymi w przepiękny sposób. Wzruszeni widzowie również to przedstawienie nagrodzili oklaskami.

Po występach kierownik Filii nr 2 Aneta Tomaszewska wręczyła „Podziękowania” za trud przygotowania przedstawień dla pani Gabrieli Brządkowskiej – kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Tczewie oraz pani Ewy Litwińskiej – prowadzącej „Samborowe Dzieci”.
Starym zwyczajem po „Jasełkach” czytelników zaproszono na mały poczęstunek.