Biblioteka w sezonie letnim

Drodzy czytelnicy,
informujemy że w miesiącach czerwcu, lipcu i sierpniu biblioteka czynna jest od poniedziałku do piątku w niezmienionych godzinach. Zapraszamy do odwiedzin!

Promują Tczew i wybitnych mieszkańców Kociewia

15 grudnia 2006 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie odbyła się promocja dwóch publikacji o tematyce regionalnej. „Tczew. Wizerunek dawny i współczesny” to album, w którym współbrzmi obraz Tczewa w dwóch uzupełniających się tematach – na starej widokówce sprzed stu lat i na dzisiejszej fotografii wykonanej przez Józefa M. Ziółkowskiego. Ilustracje tekstem opatrzył Kazimierz Ickiewicz, wyjaśniając przebieg zaproponowanej wędrówki po mieście. Album został wydany przez Kociewski Kantor Edytorski, sekcję wydawniczą Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie.

Druga promowana książka „Postacie z Kociewia. Śladami nieznanych działaczy społeczno – kulturalnych XVIII – XX wieku” pod red. Kazimierza Ickiewicza i Krzysztofa Kordy składa się z referatów wygłoszonych podczas sesji popularnonaukowych w 2004 i 2005 roku.

Na promocję przybyli m.in. autorzy i wydawcy obu publikacji, władze miasta i powiatu tczewskiego, przedstawiciele duchowieństwa, członkowie Oddziału Kociewskiego Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego oraz działacze regionalni. Imprezę uświetnił występ młodziutkiej akordeonistki Julki Ziółkowskiej.